Border kolie

7. ledna 2009 v 22:09 |  psi
Border kolie


PŮVOD:Toto plemeno jakoby vzniklo na začátku 19.století.Vzniklo ve Velké Británii, křížením ovčáků a mělo sloužit k pastýřským účelům.Toto plemeno se uznalo v roce 1976 a sloužilo u chovatelů ovcí.

POPIS:Borderka je harmonický pes,není težkopádný ani příliš lehký.Má pevnou kostru a silné svaly.Je to pes středně velký,obdelníkovitého tvaru těla s širokou a hlubokou hrudí.velikost hlavy a čumáku je přiměřeně velká.Čumák je černý s širokými nozdrami.4elisti jsou silné.Uši jsou též středně velké zdvižené nebo polozdvižené.Oválné oči jsou daleko od sebe.Ocas je nízko ,velmi chlupatý a špička je nahoru.velmi rychle se pohybuje.Srst je rovná ,polodlouhá a přiléhávající.Zbarvení srsti je různé nejčastěji černoo -bílé nebo hnědo -bílé.

VÝŠKA:
Psi od 47,5 do 55 cm
Feny od 45 do 53,5 cm

VÁHA:
V rozmezí 13,5 až 22,5 kg.

CHARAKTER:Borderka je živý,pozorný,rychlý,vytrvalý,chytrý,věrný a velmi obratný pes.rád se kamarádi s dětmia zvířátky.Svému pánovi je oddaný a prakticky ho nezpouští z očí.je to velmi inteligentní pes.Rád pracuje a rychle se učí.Má rád proběhnutí a proto se nehodí do města.

PÉČE O SRST:
Srst se musí pravidelně kartáčovat.

PLEMENO:
FCI I. - Ovčáci a honáčtí psi
Sekce 1 - Ovčáci

OFICIÁLNÍ ZKRATKA V ČR :
BOC
ČÍSLO STANDARDU:
297 / 08.09.1988 (Great Britain)


Prosím kopírujte jen se zdrojem fluffy!!Opravdu vás o to prosím,tenhle článek mi dal spoustui práce.Není zkopírovaný a tak opravdu zdrojík.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama